Ara
tarih
Ara

Yeşil Bilgi Platformu
     Üye Kayıt | Giriş Facebook Twiter E-Posta RSS

Ana Sayfa Yeşil Bilgi Tohumları Sorumluluk Şimdi Röportajlar Etkinlikler Yeşil Dünya Yazıları

15 Kente Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü Kuruluyor! 

Yayınlanma Tarihi: 21 Eylül 2011 Çarşamba 09:47:34
İçeriği Oyla 0 Oy

 Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Dostbil: "Yeni yapılanmayla sorumluluğumuz da artıyor. Arkadaşlarımız bugüne kadar gösterdikleri performansı bundan sonra daha da ileriye taşıyarak devam ettirecekler, bu yapılanma doğal hayatı koruma konusunda daha verimli çalışılmasını sağlayacak."

Orman ve Su İşleri Bakanlığının yeniden yapılandırılması kapsamında 15 kente Doğa Koruma ve Mili Parklar Bölge Müdürlüğü kurulacak.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Yaşar Dostbil, yaptığı açıklamada, bakanlığın yeniden yapılandırılması çalışmalarıyla birimlerin daha etkin hale getirilmesinin amaçlandığını söyledi.

Bu kapsamda 15 kente kurulan bölge müdürlükleriyle korunan alanlarda, Türkiye'nin 81 ilinde doğa koruma faaliyetlerinin etkin ve verimli şekilde kontrolünün amaçlandığını belirten Dostbil, bölge müdürlüklerinin her birinin 3 ila 14 ili kapsayacak şekilde yapılandırıldığını anlattı.

Taşra teşkilatlanmasıyla, her türlü iş ve işlemlerin bundan sonra taşrada bölge müdürlükleri ve şube müdürlükleri vasıtasıyla yapılacağına işaret eden Dostbil, "Yaban hayatı, sulak alanlar, milli parklar, tabiat alanlarına ilişkin işlemler artık daha hızlı gerçekleşecek. Bu yapılanmayla taşrayla olan iletişimimizi daha hızlandırmış oluyoruz" dedi. 

Bölge müdürlüklerine ilişkin atamaların yapıldığını, şube müdürlüklerine yapılacak atamaların sürdüğünü belirten Dostbil, yapılanmanın yaklaşık 10 gün içinde tamamlanmasını öngördüklerini söyledi. Dostbil, "Yeni yapılanmayla sorumluluğumuz da artıyor. Arkadaşlarımız bugüne kadar gösterdikleri performansı bundan sonra daha da ileriye taşıyarak devam ettirecekler. Bu yapılanma doğal hayatı koruma konusunda daha verimli çalışılmasını sağlayacak" diye konuştu.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname kapsamında kurulan 15 Bölge Müdürlüğü ve bölge müdürlüklerine bağlı iller şöyle:

"1. Bölge Müdürlüğü (İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya)

2. Bölge Müdürlüğü (Bursa, Bilecik, Yalova)

3. Bölge Müdürlüğü (Çanakkale, Balıkesir, Edirne)

4. Bölge Müdürlüğü (Manisa, İzmir, Aydın, Muğla)

5. Bölge Müdürlüğü (Afyonkarahisar, Uşak, Denizli, Kütahya, Eskişehir)

6. Bölge Müdürlüğü (Burdur, Antalya, Isparta)

7. Bölge Müdürlüğü (Adana, Mersin, Niğde, Kayseri, Osmaniye, Hatay)

8. Bölge Müdürlüğü (Konya, Karaman, Aksaray, Nevşehir)

9. Bölge Müdürlüğü (Ankara, Bolu, Yozgat, Kırıkkale, Kırşehir, Düzce, Çankırı)

10. Bölge Müdürlüğü (Sinop, Kastamonu, Zonguldak, Bartın, Karabük)

11. Bölge Müdürlüğü (Samsun, Ordu, Amasya, Tokat, Çorum)

12. Bölge Müdürlüğü (Rize, Trabzon, Gümüşhane, Artvin, Giresun)

13. Bölge Müdürlüğü (Erzurum, Erzincan, Ağrı, Iğdır, Kars, Ardahan, Bayburt, Bingöl)

14. Bölge Müdürlüğü (Van, Hakkari, Bitlis, Muş,)

15. Bölge Müdürlüğü (Malatya, Gaziantep, Elazığ, Adıyaman, Sivas, Diyarbakır, Tunceli, Kahramanmaraş, Kilis, Siirt, Şırnak, Batman, Mardin, Şanlıurfa)"

  • RSS
Bu yazı için yorum girişi kapalıdır.

Koç Bilgi Grubu