Ara
tarih
Ara

Yeşil Bilgi Platformu
     Üye Kayıt | Giriş Facebook Twiter E-Posta RSS

Ana Sayfa Yeşil Bilgi Tohumları Sorumluluk Şimdi Röportajlar Etkinlikler Yeşil Dünya Yazıları

“Çöp” Poşetlerinden Kıyafet Yaptılar! 

Yayınlanma Tarihi: 18 Mayıs 2011 Çarşamba 08:46:03
İçeriği Oyla 4 Oy

Muğla Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin çevre duyarlılığına dikkat çekmek için çöp poşetleri, kağıt ve terzi atıklarından hazırladıkları kıyafetler  defileyle sergilendi.

Muğla'da 'Gençlik Haftası' etkinlikleri kapsamında Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından çevre duyarlılığını ön plana çıkarmak amacıyla çöp poşeti, tül, peçete ve kağıt parçalarından hazırlanan kıyafetler defileyle sergilendi.

Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında Sınırsızlık Meydanı'nda düzenlenen defileyi çok sayıda kişi ilgiyle izledi.

Muğla Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü öğrencisi İçim Uysal, tasarımını 1 haftada 2 arkadaşıyla yaptıkları kıyafetleri öğrenci arkadaşlarının desteğiyle sergilediklerini ifade etti.

Uysal, "Yaptığım tasarımları poşetler üzerine aktardık. Çevreye atılan değişik malzemelerden yola çıkarak insanların çevre kirliliğine daha duyarlı olmalarını sağlamak amacıyla bu kıyafetleri tasarladık" diye konuştu.

Arkadaşları ile naylon poşetlerden giysiler hazırlayarak, atıkların değerlendirilip neler yaratılabileceğini göstermek amacında olduklarını söyleyen Uysal, hem vatandaşlara hem de öğrencilere çevre bilincini aşılamak istediklerini vurguladı.

  • RSS
Bu yazı için yorum girişi kapalıdır.

Koç Bilgi Grubu